IV liga lubelska sezon 2023/2024
Statystyki
Lp. | Drużyna | M | Pkt | Z | R | P | Bz | Bs | RB | Forma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lewart Lubartów | 24 | 57 | 18 | 3 | 3 | 49 | 17 | 32 | |
2 | Janowianka Janów Lubelski | 24 | 56 | 17 | 5 | 2 | 60 | 18 | 42 | |
3 | Start Krasnystaw | 24 | 51 | 16 | 3 | 5 | 44 | 26 | 18 | |
4 | KS Drzewce | 24 | 48 | 14 | 6 | 4 | 60 | 29 | 31 | |
5 | Stal Kraśnik | 24 | 48 | 15 | 3 | 6 | 56 | 25 | 31 | |
6 | Łada 1945 Biłgoraj | 24 | 45 | 14 | 3 | 7 | 41 | 29 | 12 | |
7 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 24 | 35 | 10 | 5 | 9 | 39 | 28 | 11 | |
8 | Opolanin Opole Lubelskie | 24 | 35 | 10 | 5 | 9 | 53 | 47 | 6 | |
9 | Kryształ Werbkowice | 24 | 33 | 9 | 6 | 9 | 37 | 44 | -7 | |
10 | Górnik II Łęczna | 24 | 31 | 8 | 7 | 9 | 35 | 35 | 0 | |
11 | Lublinianka Lublin | 24 | 27 | 8 | 3 | 13 | 28 | 33 | -5 | |
12 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 24 | 27 | 8 | 3 | 13 | 32 | 38 | -6 | |
13 | Gryf Gmina Zamość | 24 | 26 | 7 | 5 | 12 | 29 | 36 | -7 | |
14 | Stal Poniatowa | 24 | 25 | 7 | 4 | 13 | 27 | 42 | -15 | |
15 | Motor II Lublin | 24 | 23 | 6 | 5 | 13 | 29 | 51 | -22 | |
16 | Granit Bychawa | 24 | 17 | 5 | 2 | 17 | 21 | 53 | -32 | |
17 | Ogniwo Wierzbica | 24 | 14 | 4 | 2 | 18 | 21 | 65 | -44 | |
18 | Grom Kąkolewnica | 24 | 13 | 3 | 4 | 17 | 18 | 63 | -45 | |
M - mecze, Pkt - zdobyte punkty, Z - zwycięstwa, R - remisy, P - porażki, Bz - bramki zdobyte, Bs - bramki stracone, RB - bilans bramek (Bz - Bs), - zwyciestwo, - remis, - porażka |
IV liga lubelska sezon 2023/2024
Mecze rozegrane u siebie
Lp. | Drużyna | M | Pkt | Z | R | P | Bz | Bs | RB | Forma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lewart Lubartów | 13 | 32 | 10 | 2 | 1 | 24 | 9 | 15 | |
2 | Janowianka Janów Lubelski | 12 | 28 | 8 | 4 | 0 | 33 | 11 | 22 | |
3 | Stal Kraśnik | 12 | 28 | 9 | 1 | 2 | 29 | 12 | 17 | |
4 | Start Krasnystaw | 11 | 25 | 8 | 1 | 2 | 22 | 9 | 13 | |
5 | KS Drzewce | 12 | 25 | 7 | 4 | 1 | 23 | 14 | 9 | |
6 | Łada 1945 Biłgoraj | 12 | 23 | 7 | 2 | 3 | 18 | 13 | 5 | |
7 | Górnik II Łęczna | 13 | 23 | 7 | 2 | 4 | 24 | 19 | 5 | |
8 | Opolanin Opole Lubelskie | 11 | 22 | 7 | 1 | 3 | 33 | 20 | 13 | |
9 | Kryształ Werbkowice | 12 | 18 | 5 | 3 | 4 | 20 | 23 | -3 | |
10 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 12 | 17 | 5 | 2 | 5 | 18 | 16 | 2 | |
11 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 12 | 16 | 5 | 1 | 6 | 20 | 17 | 3 | |
12 | Lublinianka Lublin | 12 | 15 | 5 | 0 | 7 | 14 | 15 | -1 | |
13 | Stal Poniatowa | 13 | 14 | 4 | 2 | 7 | 15 | 23 | -8 | |
14 | Gryf Gmina Zamość | 11 | 13 | 3 | 4 | 4 | 13 | 13 | 0 | |
15 | Granit Bychawa | 12 | 13 | 4 | 1 | 7 | 15 | 27 | -12 | |
16 | Ogniwo Wierzbica | 13 | 8 | 2 | 2 | 9 | 11 | 36 | -25 | |
17 | Grom Kąkolewnica | 12 | 6 | 1 | 3 | 8 | 8 | 30 | -22 | |
18 | Motor II Lublin | 11 | 5 | 1 | 2 | 8 | 10 | 22 | -12 | |
M - mecze, Pkt - zdobyte punkty, Z - zwycięstwa, R - remisy, P - porażki, Bz - bramki zdobyte, Bs - bramki stracone, RB - bilans bramek (Bz - Bs), - zwyciestwo, - remis, - porażka |
IV liga lubelska sezon 2023/2024
Mecze rozegrane na wyjeździe
Lp. | Drużyna | M | Pkt | Z | R | P | Bz | Bs | RB | Forma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Janowianka Janów Lubelski | 12 | 28 | 9 | 1 | 2 | 27 | 7 | 20 | |
2 | Start Krasnystaw | 13 | 26 | 8 | 2 | 3 | 22 | 17 | 5 | |
3 | Lewart Lubartów | 11 | 25 | 8 | 1 | 2 | 25 | 8 | 17 | |
4 | KS Drzewce | 12 | 23 | 7 | 2 | 3 | 37 | 15 | 22 | |
5 | Łada 1945 Biłgoraj | 12 | 22 | 7 | 1 | 4 | 23 | 16 | 7 | |
6 | Stal Kraśnik | 12 | 20 | 6 | 2 | 4 | 27 | 13 | 14 | |
7 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 12 | 18 | 5 | 3 | 4 | 21 | 12 | 9 | |
8 | Motor II Lublin | 13 | 18 | 5 | 3 | 5 | 19 | 29 | -10 | |
9 | Kryształ Werbkowice | 12 | 15 | 4 | 3 | 5 | 17 | 21 | -4 | |
10 | Opolanin Opole Lubelskie | 13 | 13 | 3 | 4 | 6 | 20 | 27 | -7 | |
11 | Gryf Gmina Zamość | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 16 | 23 | -7 | |
12 | Lublinianka Lublin | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 14 | 18 | -4 | |
13 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 12 | 11 | 3 | 2 | 7 | 12 | 21 | -9 | |
14 | Stal Poniatowa | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 12 | 19 | -7 | |
15 | Górnik II Łęczna | 11 | 8 | 1 | 5 | 5 | 11 | 16 | -5 | |
16 | Grom Kąkolewnica | 12 | 7 | 2 | 1 | 9 | 10 | 33 | -23 | |
17 | Ogniwo Wierzbica | 11 | 6 | 2 | 0 | 9 | 10 | 29 | -19 | |
18 | Granit Bychawa | 12 | 4 | 1 | 1 | 10 | 6 | 26 | -20 | |
M - mecze, Pkt - zdobyte punkty, Z - zwycięstwa, R - remisy, P - porażki, Bz - bramki zdobyte, Bs - bramki stracone, RB - bilans bramek (Bz - Bs), - zwyciestwo, - remis, - porażka |
Tomasovia Tomaszów Lubelski
Gospodarze | Wynik | Goście | Data |
---|---|---|---|
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 0 - 0 | Grom Kąkolewnica | 15 czerwca 2024 |
Granit Bychawa | 0 - 0 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 8 czerwca 2024 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 0 - 0 | Opolanin Opole Lubelskie | 5 czerwca 2024 |
Huragan Międzyrzec Podlaski | 0 - 0 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 1 czerwca 2024 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 0 - 0 | Gryf Gmina Zamość | 25 maja 2024 |
Motor II Lublin | 0 - 0 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 18 maja 2024 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 0 - 0 | Lewart Lubartów | 11 maja 2024 |
Stal Kraśnik | 0 - 0 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 4 maja 2024 |
Górnik II Łęczna | 0 - 0 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 1 maja 2024 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 0 - 0 | Ogniwo Wierzbica | 28 kwietnia 2024 |
KS Drzewce | 1 - 2 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 20 kwietnia 2024 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 1 - 2 | Kryształ Werbkowice | 17 kwietnia 2024 |
Stal Poniatowa | 1 - 0 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 14 kwietnia 2024 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 0 - 1 | Start Krasnystaw | 7 kwietnia 2024 |
Lublinianka Lublin | 1 - 0 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 30 marca 2024 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 0 - 1 | Janowianka Janów Lubelski | 24 marca 2024 |
Łada 1945 Biłgoraj | 1 - 3 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 17 marca 2024 |
Grom Kąkolewnica | 0 - 6 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 26 listopada 2023 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 2 - 0 | Granit Bychawa | 11 listopada 2023 |
Opolanin Opole Lubelskie | 1 - 2 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 5 listopada 2023 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 1 - 1 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 29 października 2023 |
Gryf Gmina Zamość | 0 - 0 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 22 października 2023 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 4 - 0 | Motor II Lublin | 12 października 2023 |
Lewart Lubartów | 0 - 0 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 7 października 2023 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 2 - 1 | Stal Kraśnik | 1 października 2023 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 3 - 0 | Górnik II Łęczna | 22 września 2023 |
Ogniwo Wierzbica | 0 - 5 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 16 września 2023 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 0 - 4 | KS Drzewce | 10 września 2023 |
Kryształ Werbkowice | 1 - 1 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 3 września 2023 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 2 - 0 | Stal Poniatowa | 30 sierpnia 2023 |
Start Krasnystaw | 5 - 2 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 26 sierpnia 2023 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 1 - 1 | Lublinianka Lublin | 20 sierpnia 2023 |
Janowianka Janów Lubelski | 1 - 0 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 15 sierpnia 2023 |
Tomasovia Tomaszów Lubelski | 2 - 5 | Łada 1945 Biłgoraj | 12 sierpnia 2023 |
IV liga lubelska sezon 2023/2024
Strzelcy
Lp. | Piłkarz | Klub | Bramki |
---|---|---|---|
1 | Yuriy Perin | Janowianka Janów Lubelski | 19 |
2 | Paweł Myśliwiecki | Lewart Lubartów | 17 |
3 | Paweł Zięba | Stal Kraśnik | 17 |
4 | Karol Kalita | KS Drzewce | 17 |
5 | Jarosław Milcz | Start Krasnystaw | 12 |
6 | Kamil Król | Stal Kraśnik | 9 |
7 | Kacper Tracz | Motor II Lublin | 8 |
8 | Patryk Dorosz | Łada 1945 Biłgoraj | 8 |
9 | Michał Mistrzyk | Janowianka Janów Lubelski | 7 |
10 | Kamil Zieliński | Lewart Lubartów | 7 |
11 | Paweł Radziszewski | Huragan Międzyrzec Podlaski | 7 |
12 | Kacper Lipiński | Opolanin Opole Lubelskie | 6 |
13 | Stanisław Rybka | Kryształ Werbkowice | 6 |
14 | Michał Szałachowski | Górnik II Łęczna | 5 |
15 | Ernest Skrzyński | Stal Kraśnik | 5 |
16 | Andrii Ivanenko | Motor II Lublin | 5 |
17 | Jakub Figura | Opolanin Opole Lubelskie | 5 |
18 | Tomasz Kłos | Lublinianka Lublin | 5 |
19 | Jakub Paćkowski | Łada 1945 Biłgoraj | 5 |
20 | Dawid Gierała | Gryf Gmina Zamość | 5 |
21 | Jakub Sobstyl | Opolanin Opole Lubelskie | 4 |
22 | Patryk Słotwiński | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 4 |
23 | Łukasz Najda | Lewart Lubartów | 4 |
24 | Hubert Sałamacha | Gryf Gmina Zamość | 4 |
25 | Mikołaj Grzęda | Gryf Gmina Zamość | 4 |
26 | Michał Skubis | Łada 1945 Biłgoraj | 4 |
27 | Mateusz Chwedoruk | Granit Bychawa | 4 |
28 | Łukasz Strug | Start Krasnystaw | 4 |
29 | Jakub Pryliński | Gryf Gmina Zamość | 4 |
30 | Adam Pawełkiewicz | Janowianka Janów Lubelski | 4 |
31 | Michał Ruciński | KS Drzewce | 4 |
32 | Bartłomiej Koneczny | Stal Kraśnik | 4 |
33 | Mateusz Wrzyszcz | Stal Poniatowa | 4 |
34 | Sebastian Sprawka | Janowianka Janów Lubelski | 4 |
35 | Damian Szuta | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 4 |
36 | Jonatan Wlizło | Stal Poniatowa | 4 |
37 | Mateusz Boczuliński | Ogniwo Wierzbica | 4 |
38 | Mateusz Jędrasik | Stal Kraśnik | 4 |
39 | Adrian Leszczyński | Start Krasnystaw | 3 |
40 | Aleks Aftyka | Lewart Lubartów | 3 |
41 | Aleksei Goncharevich | Łada 1945 Biłgoraj | 3 |
42 | Dominik Dąbrowski | Ogniwo Wierzbica | 3 |
43 | Daniel Eze Tobechukwu | Janowianka Janów Lubelski | 3 |
44 | Marcin Błajda | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 3 |
45 | Danyło Kudlai | Grom Kąkolewnica | 3 |
46 | Karol Knot | Ogniwo Wierzbica | 3 |
47 | Daniel Juchna | Granit Bychawa | 3 |
48 | Cezary Zdunek | KS Drzewce | 3 |
49 | Marcel Pędlowski | Kryształ Werbkowice | 3 |
50 | Maciej Welman | Kryształ Werbkowice | 3 |
51 | Tomasz Sadowski | Janowianka Janów Lubelski | 3 |
52 | Jan Górski | Opolanin Opole Lubelskie | 3 |
53 | Krystian Kobus | KS Drzewce | 3 |
54 | Jacek Mielnik | Grom Kąkolewnica | 3 |
55 | Grzegorz Pałka | Opolanin Opole Lubelskie | 3 |
56 | Konrad Szczotka | KS Drzewce | 3 |
57 | Krystian Książek | Lublinianka Lublin | 3 |
58 | Grzegorz Mulawa | Janowianka Janów Lubelski | 3 |
59 | Hubert Poleszak | Stal Poniatowa | 3 |
60 | Piotr Pacek | Kryształ Werbkowice | 3 |
61 | Josue Oliveira | Łada 1945 Biłgoraj | 3 |
62 | Michał Litwa | Motor II Lublin | 3 |
63 | Patryk Wdowiak | Stal Kraśnik | 3 |
64 | Oskar Białek | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 3 |
65 | Kacper Brzyski | KS Drzewce | 3 |
66 | Maciej Baryła | Opolanin Opole Lubelskie | 3 |
67 | Karol Podliński | Górnik II Łęczna | 3 |
68 | Luiz Mołodecki | Górnik II Łęczna | 2 |
69 | Paweł Adamczuk | Opolanin Opole Lubelskie | 2 |
70 | Igor Siwiec | Motor II Lublin | 2 |
71 | Dawid Dobromilski | Gryf Gmina Zamość | 2 |
72 | Piotr Kuźma | Grom Kąkolewnica | 2 |
73 | Kamil Łappo | Granit Bychawa | 2 |
74 | Damian Pachuta | Start Krasnystaw | 2 |
75 | Grzegorz Leziak | Stal Kraśnik | 2 |
76 | Patryk Kierepka | Gryf Gmina Zamość | 2 |
77 | Jan Czapla | Opolanin Opole Lubelskie | 2 |
78 | Cezary Pęcak | Start Krasnystaw | 2 |
79 | Daniel Chariasz | Start Krasnystaw | 2 |
80 | Mateusz Kurzępa | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 2 |
81 | Przemysław Orzechowski | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 2 |
82 | Konrad Gąsiorowski | Stal Poniatowa | 2 |
83 | Wiktor Tkaczyk | Stal Poniatowa | 2 |
84 | Kamil Duda | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 2 |
85 | Maciej Żerucha | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 2 |
86 | Oskar Lasota | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 2 |
87 | Kacper Najda | Motor II Lublin | 2 |
88 | Bartłomiej Wolski | Lewart Lubartów | 2 |
89 | Bartłomiej Sienkiewicz | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 2 |
90 | Dominik Kołacz | Lublinianka Lublin | 2 |
91 | Marcel Sobiesiak | Ogniwo Wierzbica | 2 |
92 | Damian Pietroń | Stal Kraśnik | 2 |
93 | Karol Banachiewicz | Opolanin Opole Lubelskie | 2 |
94 | Aliaksandr Sychou | Huragan Międzyrzec Podlaski | 2 |
95 | Łukasz Gajór | Janowianka Janów Lubelski | 2 |
96 | Piotr Krzewski | Huragan Międzyrzec Podlaski | 2 |
97 | Jakub Kwiatkowski | Górnik II Łęczna | 2 |
98 | Kacper Żabiński | Górnik II Łęczna | 2 |
99 | Kryspin Florek | Start Krasnystaw | 2 |
100 | Maciej Jabłoński | Start Krasnystaw | 2 |
101 | Adam Pawluk | Łada 1945 Biłgoraj | 2 |
102 | Bartosz Janiszek | Stal Kraśnik | 1 |
103 | Bartłomiej Poleszak | Stal Kraśnik | 1 |
104 | Arkadiusz Górka | Stal Kraśnik | 1 |
105 | Jakub Bednarczyk | Górnik II Łęczna | 1 |
106 | Kacper Kiszka | Janowianka Janów Lubelski | 1 |
107 | Michał Jusiuk | Ogniwo Wierzbica | 1 |
108 | Mateusz Smorga | Ogniwo Wierzbica | 1 |
109 | Krystian Sprawka | Granit Bychawa | 1 |
110 | Norbert Ramotowski | Huragan Międzyrzec Podlaski | 1 |
111 | Krystian Bryk | Gryf Gmina Zamość | 1 |
112 | Kacper Sulowski | Lewart Lubartów | 1 |
113 | Adrian Dudkowski | KS Drzewce | 1 |
114 | Oskar Gede | Lewart Lubartów | 1 |
115 | Piotr Bereza | Motor II Lublin | 1 |
116 | Szymon Zabłotny | Lublinianka Lublin | 1 |
117 | Mateusz Woch | Granit Bychawa | 1 |
118 | Maciej Wójtowicz | Kryształ Werbkowice | 1 |
119 | Mateusz Konaszewski | Huragan Międzyrzec Podlaski | 1 |
120 | Mikołaj Nasalski | Motor II Lublin | 1 |
121 | Dawid Sołdecki | Start Krasnystaw | 1 |
122 | Jakub Lebioda | Janowianka Janów Lubelski | 1 |
123 | Konrad Klimowicz | Ogniwo Wierzbica | 1 |
124 | Mateusz Janicki | Kryształ Werbkowice | 1 |
125 | Hubert Giletycz | Lublinianka Lublin | 1 |
126 | Marcin Kowal | Opolanin Opole Lubelskie | 1 |
127 | Paweł Nawrocki | Łada 1945 Biłgoraj | 1 |
128 | Sebastian Koziej | Motor II Lublin | 1 |
129 | Szymon Majewski | Stal Kraśnik | 1 |
130 | Gabriel Jakimiński | Grom Kąkolewnica | 1 |
131 | Dariusz Drzazga | Opolanin Opole Lubelskie | 1 |
132 | Kacper Więczkowski | Start Krasnystaw | 1 |
133 | Mateusz Antoniak | KS Drzewce | 1 |
134 | Dariusz Kamiński | Motor II Lublin | 1 |
135 | Kacper Błajda | Łada 1945 Biłgoraj | 1 |
136 | Damian Chmura | Łada 1945 Biłgoraj | 1 |
137 | Michał Sienicki | Górnik II Łęczna | 1 |
138 | Aayushmaan Chaturvedi | Grom Kąkolewnica | 1 |
139 | Adedamola Adenekan | Grom Kąkolewnica | 1 |
140 | Karol Zarzeczny | Granit Bychawa | 1 |
141 | Jakub Kawalec | Granit Bychawa | 1 |
142 | Bartłomiej Greniuk | KS Drzewce | 1 |
143 | Bartłomiej Panas | Gryf Gmina Zamość | 1 |
144 | Damian Karwacki | Kryształ Werbkowice | 1 |
145 | Grzegorz Nasalski | Motor II Lublin | 1 |
146 | Mateusz Panasiuk | Huragan Międzyrzec Podlaski | 1 |
147 | Marcel Obroślak | Grom Kąkolewnica | 1 |
148 | Milan Storto | Huragan Międzyrzec Podlaski | 1 |
149 | Jakub Łęcki | Huragan Międzyrzec Podlaski | 1 |
150 | Norbert Kudła | Górnik II Łęczna | 1 |
151 | Jakub Cielebąk | KS Drzewce | 1 |
152 | Dominik Kamiński | Janowianka Janów Lubelski | 1 |
153 | Hubert Iwaniak | Granit Bychawa | 1 |
154 | Jakub Buczek | Kryształ Werbkowice | 1 |
155 | Rafał Kycko | Gryf Gmina Zamość | 1 |
156 | Jakub Zawadzki | Gryf Gmina Zamość | 1 |
157 | Stanisław Skotarczak | Górnik II Łęczna | 1 |
158 | Pavlo Paduk | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 1 |
159 | Damian Jargieła | Stal Kraśnik | 1 |
160 | Michał Wszołek | Opolanin Opole Lubelskie | 1 |
161 | Bartłomiej Tkaczuk | Huragan Międzyrzec Podlaski | 1 |
162 | Damian Gąska | Górnik II Łęczna | 1 |
163 | Szymon Małyska | Górnik II Łęczna | 1 |
164 | Miłosz Pełczyński | Ogniwo Wierzbica | 1 |
165 | Arkadiusz Pluta | Grom Kąkolewnica | 1 |
166 | Sylwester Parada | Lewart Lubartów | 1 |
167 | Michał Skiba | Łada 1945 Biłgoraj | 1 |
168 | Mateusz Zieliński | Kryształ Werbkowice | 1 |
169 | Jakub Baran | Lublinianka Lublin | 1 |
170 | Jarosław Mazur | Lublinianka Lublin | 1 |
171 | Karol Turek | Górnik II Łęczna | 1 |